РІСТ І ПРОДУКТИВНІСТЬ БУРЯКА ЦУКРОВОГО ЗАЛЕЖНО ВІД УМОВ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ

Автор(и) Вишневська Л. В., кандидат сільськогосподарських наук, доцент, Уманський національний університет садівництва
Полторецький С.П., доктор с.-г. наук, професор кафедри рослинництва, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Рослинництво
рік 2016 номер журналу №1, 2016
сторінки 48-51 індекс УДК UDC 633.85.631.547
Аннотація Наведено аналітичний огляд вітчизняних і зарубіжних літературних джерел, щодо впливу основних елементів живлення на ростові і фізіологічні процеси формування найвищого рівня високоякісного врожаю буряка цукрового. Встановлено, що раціональне співвідношення між азотом, фосфором і калієм та іншими елементами сприяє нормальному проходженню процесів фотосинтезу, утилізації і міграції вуглеводів, зменшенню вмісту „шкідливого” азоту переважно за рахунок інтенсивнішого синтезу білкового азоту і тим самим поліпшенню якісного складу коренеплодів. При цьому, для умов конкретного регіону і рівня родючості ґрунту обов’язково потребують уточнення рівні-параметри забезпеченості буряка цукрового основними елементами живлення і відносний їх винос різними гібридами цієї культури.
Ключові слова буряк цукровий, азот, фосфор, калій, урожайність, показники технологічної якості коренеплодів