ЗМІШАНІ ПОСІВИ КУКУРУДЗИ НА СИЛОС З ВИСОКОБІЛКОВИМИ КОМПОНЕНТАМИ В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ

Автор(и) Січкар А.О., канд. с.-г. наук, доцент, , Уманський національний університет садівництва
Рогальський С.В., кандидат с.-г. наук, доцент, Уманський національний університет садівництва
Вишневська Л. В., кандидат сільськогосподарських наук, доцент, Уманський національний університет садівництва
Климович Н.М., , , Уманський національний університет садівництва
Рубрика Рослинництво
рік 2018 номер журналу №2, 2018
сторінки 17-21 індекс УДК 633.15:633.2:636.085:633.3
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2018-21-17-20 (Лінк)
Аннотація Представлено результати досліджень з вивчення збору перетравного протеїну, забезпеченості ним кормової одиниці у змішаних посівах кукурудзи на силос з високобілковими компонентами. Велике значення змішаних посівів кукурудзи на силос з високобілковими компонентами полягає не лише в тому, що вони формують високу врожайність кормових одиниць, але і в значному підвищенні збору кормового протеїну, який забезпечує збалансованість кормової одиниці і зменшує перевитрату кормів. Багато вчених вказують, що змішані посіви кукурудзи на силос з високобілковими компонентами забезпечують підвищений вихід перетравного протеїну в межах – 18–25 %, порівняно з одновидовими посівами кукурудзи. У зв’язку з великим значенням кормового протеїну для тваринництва, ми провели дослідження по збору перетравного протеїну та забезпеченості ним кормової одиниці в змішаних посівах кукурудзи на силос з високобілковими компонентами. Нині в кормовому балансі тварин нестача протеїну становить щонайменше 30 %. Узагальнені дані і підрахунки показують, що для збалансованої годівлі тварин необхідно в кукурудзяному силосі збільшити вміст білків не менше, як на 20 %. При закладанні силосу усунути недолік можна шляхом змішування зеленої маси кукурудзи з зеленою масою високобілкових кормових культур.
Ключові слова змішані посіви, високобілковий компонент, силосна маса,перетравний протеїн кормова одиниця