ЗАБУР’ЯНЕНІСТЬ І ПРОДУКТИВНІСТЬ ПОСІВІВ КУКУРУДЗИ ЗАЛЕЖНО ВІД РОЗМІЩЕННЯ В СІВОЗМІНАХ НА ПІВДНІ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Автор(и) Новак А.В., кандидат с.-г. наук, доцент, Уманський національний університет садівництва
Усик С.В., кандидат с.-г. наук, , Уманський національний університет садівництва, Україна
Єщенко В.О., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри загального землеробства, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика 201 "Агрономія"
рік 2019 номер журналу №1, 2019
сторінки 33-36 індекс УДК 631.522
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2019-1-33-36 (Лінк)
Аннотація В статті показується, як сівозмінний фактор впливає на забур’яненість посівів кукурудзи на початок і кінець її вегетації. Доведено, що із досліджуваних культур звичайної рядкової сівби найчистішими посіви кукурудзи залишає ячмінь ярий, а з просапних – буряк цукровий. Використання повторних посівів різної тривалості негативно відбивається на їх забур’яненості та зерновій продуктивності. Основними засмічувачами кукурудзи виявилися серед пізніх ярих бур’янів мишій сизий і плоскуха звичайна, частка яких у середньому за три роки залежно від розміщення в сівозміні змінювалась відповідно від 33,5 і 35,5 до 42,8 і 39,3 %.
Ключові слова кукурудза, попередники, безгербіцидна технологія, забур’яненість посівів, зернова продуктивність