ОСВІТЛЕНІСТЬ КРОНИ ЯБЛУНІ ПІД ГРАДОЗАХИСНОЮ СІТКОЮ ЗА РІЗНИХ СИСТЕМ УТРИМАННЯ ҐРУНТУ

Автор(и) Мельник О.В., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри плодівництва і виноградарства, Уманський національний університет садівництва
Терещенко М. М., , , Уманський національний університет садівництва
Шарапанюк О. С., , , Уманський національний університет садівництва
Рубрика 203 "Садівництво і виноградарство"
рік 2019 номер журналу №2, 2019
сторінки 98-102 індекс УДК 634.11:631.542(477.4)
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2019-2-98-102 (Лінк)
Аннотація Cтаття висвітлює оптимізацію освітленості крон і покривного забарвлення плодів яблуні сорту Джонаголд (Вілмута) в насадженнях на карликовій підщепі М.9 Т337 під градозахисною сіткою за різних систем утримання грунту в міжряддях та пристовбурних смугах. Освітленість крон 16–18-річних дерев дещо нижча під градозахисною сіткою з дещо вищим показником за парового утримання ґрунту в міжряддях. У пристовбурній смузі освітленість зазвичай найменша в нижній 0,5-метровій частині крони з гербіцидним паром у пристовбурній смузі і суттєво зростає за дерново-перегнійної системи утримання (залуження) міжрядь з світловідбивною плівкою в пристовбурній смузі. Найвища освітленість за парової системи без градозахисної сітки, особливо в кроні на висоті 0,5-1,0 м, і дещо нижча за дерново-перегнійної системи в міжряддях. Максимальний рівень основного забарвлення яблук 61,3% за вистеляння пристовбурних смуг світловідбивною плівкою чи агротканиною (54,7%) та паровим утриманням ґрунту міжрядь, а число плодів з суцільним покривним забарвленням – на світловідбивній плівці за обох систем утримання ґрунту в міжряддях у насадженнях з градозахисною сіткою чи без неї.
Ключові слова яблуня, освітленість, градозахисна сітка, утримання ґрунту, покривне забарвлення