Уманський НУС | сьогодні: 24.04.2024

АСОРТИМЕНТ РОСЛИН ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ІНТЕР’ЄРНОГО РУТАРІЯ

Автор(и) Бредіхіна Ю.Л., , асистент, Мелітопольський педагогічний університет ім. Б. Хмельницького
Туровцева Н. М., кандидат с.-г. наук, , Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Б. Хмельницького
Кобець О. В., кандидат с.-г. наук, , Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія
Рубрика 206 "Садово-паркове господарство"
рік 2020 номер журналу №1, 2020
сторінки 113-118 індекс УДК 635.914
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2020-1-113-118 (Лінк)
Аннотація Статтю присвячено підбору видового складу рослин для створення досить нового, але вже досить популярного в фітодизайні елементу – інтер’єрного рутарія. В роботі описано історію виникнення рутарія та наведено їх класифікацію. Ринкова пропозиція асортименту рослин для озеленення приміщень має свої позитивні та негативні сторони. З одного боку спостерігаємо велике різноманіття видів та сортів рослин, що сприяє розширенню творчій діяльності фітодизайнерів, а з іншого - відсутність науково-обґрунтованої інформації щодо умов їх утримання та рекомендацій використання цих рослин в озелененні закритого середовища. Проведений аналіз різних джерел літератури, зокрема наукових, які стосуються теоретико-методологічних аспектів дослідження фітодизайну дав можливість підібрати оптимальний видовий склад для створення даного виду композиції. Видовий склад рослин підбирався з урахуванням їх сумісності та екологічної направленості. Надано характеристику таких родин, як кактусові (Cactaceae), орхідні (Orchidaceae), бромелієві (Bromeliaceae), асфоделові (Asphodelaceae), товстянкові (Crassulaceae), барвінкові (Apocynaceae), холодкові (Asparagaceae) представники яких найбільш підходять для створення інтер'єрного рутарія. Весь асортимент рослин рекомендований для рутарія нараховує 37 видів, які належать до 14 родів одного відділу Magnoliophyta. Для кожного роду визначено умови утримання рослин.
Ключові слова фітодизайн, сукуленти, бромелієві, епіфітні, кактуси