Анатомічна структура епідермісу листкового апарату гречки за дії біологічних препаратів

Автор(и) Грицаєнко З.М., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри біології Уманського національного університету садівництва, Уманський національний університет садівництва, Україна
Даценко А.А., аспірант, аспірант кафедри біології, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Мікробіологія
рік 2014 номер журналу №1
сторінки 65-69 індекс УДК 581.45:633.12:631.811.98
Аннотація Представлено результати досліджень з вивчення дії різних норм мікробіологічного препарату Діазобактерин (150, 175, 200 мл) та способів застосування регулятора росту рослин Радостим (обробка насіння перед сівбою – 250 мл/т, обприскування посівів – 50 мл/га) на анатомічну структуру епідермісу листкового апарату. Встановлено, що мікро- біологічний препарат, внесений як роздільно, так і в сумішах із регулятором росту рослин, накладає істотний відбиток на формування анатомічної структури листкового апарату рослин гречки. Зокрема, за сумісного використання препаратів простежується зменшення числа клітин епідермісу на одиниці поверхні листка,але при цьому значно зростає їх площа (на 27 – 31 %). Все це свідчить про покращення умов росту і розвитку рослин гречки, як за рахунок стимулювальних властивостей біопрепаратів, так і поліпшення умов азотного живлення з боку бактеріального препарату, що у цілому зумовлює формування оптимальної за структурою та продуктивністю листкового апарату. Представлені результати є основою для біологічно обґрунтованого використання препаратів у технологіях вирощування гречки.
Ключові слова регулятор росту рослин, мікробіологічний препарат, гречка, анатомічна структура, епідерміс