Чисельність еколого-трофічних груп мікроорганізмів ризосфери пшениці озимої на фоні різних попередників і біологічно активних препаратів

Автор(и) Волошина Л.Г., аспірант, аспірант кафедри біології, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Мікробіологія
рік 2014 номер журналу №1
сторінки 69-74 індекс УДК 579.22:633.11:631.582.2:631.811.98
Аннотація Стаття присвячена дослідженням з впливу різних норм гербіциду Ланцелот 450 WG (13; 23; 33 г/га), внесених окремо і в поєднанні з регуляторами росту рослин Біолан і Радостим, на розвиток окремих еколого- трофічних груп мікроорганізмів ризосфери пшениці озимої, вирощуваної на фоні різних біологічно активних препаратів та попередників. Встановлено, що чутливими до дії гербіцидного агента є нітрифікатори І та ІІ фаз нітрифікації незалежно від попередника, разом з тим на фоні передпосівної обробки насіння РРР Радостим та обприскування посівів гербіцидом Ланцелот 450 WG у нормі 13 г/га у поєднання з РРР Біолан (20 мл/га) пригнічуючий вплив на розвиток даних груп мікроорганізмів зменшується. Стійкими до дії біологічно активних препаратів виявилися амоніфікуючі та целюлозоруйнівні бактерії ризосфери пшениці озимої, де за використання гербіциду, особливо з регуляторами росту, спостерігалось значне зростання їх чисельності.
Ключові слова еколого-трофічні групи мікроорганізмів, ризосфера, пшениця озима, гербіцид, регулятори росту, попередники