Оцінка низькостеблових форм чотиривидових тритикале за основними господарсько–цінними ознаками

Автор(и) Парій Ф.М., доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри генетики, селекції рослин та біотехнологій, Уманський національний університет садівництва, Україна
Діордієва І. П., аспірант, аспірант кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Селекція
рік 2014 номер журналу №1
сторінки 74-78 індекс УДК 633.1: 631.527
Аннотація Cтаття присвячена визначенню врожайності та селекційної цінності низькостеблових форм чотиривидових тритикале, отриманих шляхом схрещування гексаплоїдних тритикале з пшеницею спельта (Triticum spelta L.). У роботі показана конкурентоспроможність низькостеблових форм, що доводиться високими показниками врожайності та елементами продуктивності колоса. Встановлено, що із 20 вивчених зразків – сім істотно перевищують стандарт за врожайністю та не поступаються йому за іншими господарсько–цінними показниками. Найвищі показники продуктивності показав номер 480, який перевищує стандарт за врожайністю, масою зерна з колоса, масою колоса та має інші показники на рівні стандарту.
Ключові слова тритикале, спельта, низькостебловість, урожайність, ознаки