Уманський НУС | сьогодні: 24.04.2024

Вплив азотних добрив на поживний режим чорнозему опідзоленого та врожай нуту

Автор(и) Господаренко Г.М., доктор с.-г. наук, професор кафедри агрохімії і грунтознавства, Уманський національний університет садівництва, Україна
Прокопчук С.В., аспірант, , Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Агрохімія
рік 2014 номер журналу №1
сторінки 3-8 індекс УДК 631.84:631.42:635.657
Аннотація Наведено результати досліджень впливу різних доз мінеральних азотних добрив як з передпосівною інокуляцією так і без неї, на поживний режим ґрунту та врожайність насіння нуту на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України. Показано, що застосування мінеральних добрив сумісно з інокуляцією насіння істотно збільшує врожайність нуту. У досліді вирощували сорт нуту Розанна. Високий рівень врожаю забезпечує проведення вапнування ґрунту, та внесення P60K60 під оранку і стартової дози азотних добрив під передпосівну культивацію та проведення інокуляції насіння. Встановлено, що під посіви нуту найефективніше вносити мінеральні добрива в нормі Ν30P60Κ60 у поєднанні з інокуляцією насіння та обробкою молібденовим добривом. З азотних добрив краще застосовувати сульфат амонію. На врожайність нуту також мали істотний вплив погодні умови в період вегетації і агротехнологічні заходи, що вивчалися в досліді.
Ключові слова нут, нітратний азот, амонійний азот, поживний режим, чорнозем опідзолений, мінеральні добрива, врожайність