Уманський НУС | сьогодні: 27.04.2024

Адаптивна здатність і ефективність вирощування сортів картоплі ранньої вітчизняної і зарубіжної селекції у Правобережному Лісостепу України

Автор(и) Улянич О.І., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри овочівництва, Уманський національний університет садівництва, Україна
Воробйова Н.В., , викладач кафедри овочівництва, Уманський національний університет садівництва
Рубрика Овочівництво
рік 2014 номер журналу №2
сторінки 31-36 індекс УДК 635.21: 631.526.3 (477.46)
Аннотація Наведено результати досліджень з вивчення вітчизняних і зарубіжних сортів картоплі ранньої в Правобереж-ному Лісостепу України. Доведено, що більшу площу листків у період цвітіння відмічено у сорту Каррера та Латона, яка становила 31,4 і 31,1 тис. м2/га відповідно, що у порівнянні до контролю дозволило отримати суттєву надбавку 7,6 і 7,3 тис. м2/га відповідно. Встановлено, що кількість стебел близьку до значення показника у контролі утворили рослини сорту Забава – 146,9 тис. шт./га. У сортів Латона і Каррера даний показник становив 224,5 тис. шт./га та істотно перева-жав контроль на 85,8 тис. шт./га. Доведено, що отримання вищого раннього врожаю картоплі у Правобережному Лісостепу України на чорноземі опідзоленому можливе для найбільш адаптованих сортів зарубіжної селекції Латона, Беллароза і Ред Скарлет, які дають можливість додатково отримати 10,3–14,1 т/га. Встановлено взаємозв’язок між особливостями проходження рослинами фенологічних фаз росту і розвитку, біометричними показниками та врожайністю картоплі залежно від сорту.
Ключові слова картопля рання, сорт, листок, стеблостій, урожайність