Уманський НУС | сьогодні: 24.04.2024

Екологічно безпечні альтернативні джерела енергії в Україні

Автор(и) Карпенко В.П., доктор с.-г. наук, професор, проректор з наукової та інноваційної діяльності, Уманський національний університет садівництва, Україна
Бурляй О.Л., кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки, Уманський національний університет садівництва
Рубрика Екологія
рік 2014 номер журналу №2
сторінки 106-110 індекс УДК
Аннотація В статті проведено аналіз виробництва альтернативних видів енергії в Україні. Встановлено, що Україна є енергозалежною країною, і основними джерелами енергії, що споживається, є викопні енергоресурси. Разом з тим, частка відновлюваних джерел енергії в Україні не перевищує 2%, що є одним із найнижчих показників у Європі. Проте, Україна має в своєму розпорядженні масштабний недовикористовуваний потенціал енергозбереження у вигляді природних відновлювальних джерел енергії і зокрема, існує великий потенціал біомаси, доступної для виробництва енергії. Економічно обґрунтований енергетичний потенціал існуючих відходів біомаси складає близько 25 млн. т у.п., а енергетичний потенціал біомаси, яку можна виростити на невикористаних сільськогосподарських землях площею більше 4 млн. га – близько 13 млн. т у.п. За рахунок цього потенціалу можна покрити до 18% загального обсягу споживання первинних енергоносіїв в Україні. Отже, сільське господарство України має значний потенціал для розвитку біоенергетики країни.
Ключові слова сільське господарство, альтернативні види енергії, біомаси