Урожайність руколи посівної і шпинату городнього залежно від сортотипу

Автор(и) Улянич О.І., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри овочівництва, Уманський національний університет садівництва, Україна
Алексейчук О.М., , аспірант кафедри овочівництва Уманського національного університету садівництва, Уманський національний університет садівництва
Сорока Л.В., , аспірант, Уманський національний університет садівництва
Рубрика Овочівництво
рік 2014 номер журналу №2
сторінки 19-23 індекс УДК 635.41:631.55
Аннотація Встановлено шляхи підвищення продуктивності руколи посівної і шпинату городнього за застосування нових сортів і гібридів в умовах Лісостепу України. Доведено, що гібридні рослини шпинату швидше проходили фазу утворення розетки (16–17 діб), тоді як у сортів шпинату ця фаза тривала 19 діб. Найменший вегетаційний період мали гібридні рослини – 43±0,25 доби, що свідчить про їх ранньостиглість, тоді як сорти руколи посівної і шпинату мали вегетаційний період на 3–5 діб довший. Збільшення площі листкової пластинки руколи посівної і шпинату городнього сприяє збільшенню маси рослини і підвищенню врожайності. За період досліджень вищу товарну урожайність руколи посівної одержано за вирощування вітчизняного сорту Знахар – 5,1 т/га, що дозволило отримати надвишок урожаю 1,6 т/га у порівнянні з контролем. Вищу урожайність товарної зеленої маси шпинату городнього забезпечив гібрид Спортер F1 14,8 т/га, а гібрид Лазіо F1 – 15,4 т/га, що перевищує контроль на 2,4 і 3,0 т/га і дає можливість отримати додатково 19–24 % врожаю. Встановлено, що існує сильний позитивний кореляційний зв'язок між масою рослини і кількістю листків, масою рослини і діаметром розетки, врожайністю товарної зелені і масою однієї рослини або масою зібраної зелені з однієї рослини.
Ключові слова рукола посівна, шпинат городній, сорт, гібрид, урожайність.