Агроекологічні умови формування врожайності та якості насіння проса

Автор(и) Полторецький С.П., доктор с.-г. наук, професор кафедри рослинництва, Уманський національний університет садівництва, Україна
Полторецька Н. М., кандидат с.-г. наук, доцент, Уманський національний університет садівництва
Рубрика Рослинництво
рік 2015 номер журналу №1
сторінки 93-96 індекс УДК 633.171:631.52
Аннотація Зроблено аналітичний огляд вітчизняних і зарубіжних літературних джерел, щодо оптимізації агроекологічних умов насінницьких посівів проса посівного. Наведено дані щодо реакції рослин і якості сформованого насіння на поживний режим ґрунту, умови зволоження, освітленості, надходження тепла. В результаті проведеного аналізу встановлено, що науковці та виробничники й до нині не мають єдиної думки щодо впливу агроекологічних умов на формування найбільшої кількості високоякісного врожаю насіння проса. Велика кількість повідомлень має значну давнину, дослідження виконані за різних регіональних умов, а комплексне вивчення впливу агроекологічних чинників формування посівних якостей і врожайних властивостей насіння проса в умовах Правобережного Лісостепу України зовсім не проводилося.
Ключові слова просо, насіння, посівні якості, врожайні властивості