Позакореневе підживлення мікродобривами як спосіб оптимізації умов живлення буряка столового

Автор(и) М’ялковський Р.О., кандидат с.-г. наук, докторант Подільського державного аграрно-технічного університету, Подільський державний аграрно-технічний університет
Безвіконний П.В., кандидат с.-г. наук, в. о. доцента кафедри плодоовочівництва, лісового і садово-паркового господарства Подільського державного аграрно-технічного університету,
Рубрика Агрохімія
рік 2015 номер журналу №1
сторінки 7-11 індекс УДК 635.11:631.81.095.337:631.559
Аннотація У статті відображено результати впливу позакореневого підживлення буряка столового мікродобривами на нагромадження маси коренеплодів в умовах Західного Лісостепу України. За результатами досліджень встановлено, що найвищу масу коренеплодів одержано від застосування мікродобрива Реаком-р-бурякове. Найбільш ефективною нормою внесення серед досліджуваних варіантів встановлена норма 5,00 кг/га, не залежно від сорту, як у фазу змикання рядків, так і технічної стиглості. Так, по сорту Гарольд у фазі змикання рядків, від внесення мікродобрива (Реаком-р-бурякове) з нормою 5,00 кг/га отримали середню масу коренеплодів 96,7 г, у фазі технічної стиглості – 308,3 г, сорту Кестрел – 112,7 г і 371,0 г відповідно. Дещо меншу масу коренеплодів відмічено при внесені мікродобрив Кристалон особливий і Розасоль з різними нормами внесення протягом всього періоду досліджень. Найбільш ефек- тивною нормою внесення при позакореневому підживленні рослин буряка столового встановлено: Кристалон особ- ливий – 2,50 кг/га і Розасоль – 3,00 кг/га у фазі 4-6 справжніх листків (інтенсивний ріст). Найнижча маса корене- плодів відмічалась на контрольному варіанті (без обробки рослин мікродобривами). Отримані результати досліджень підтверджують, що маса коренеплодів буряка столового залежить від індивідуальної продуктивності рослин, сорту, виду мікродобрива, а також норми його внесення.
Ключові слова буряки столові, коренеплоди, позакореневе підживлення, маса коренеплодів, сорт