ЕФЕКТИВНІСТЬ СУЧАСНИХ ПРОТРУЙНИКІВ В ОБМЕЖЕННІ РОЗВИТКУ БОРОШНИСТОЇ РОСИ ТА СЕПТОРІОЗУ ПШЕНИЦІ ЯРОЇ

Автор(и) Туренко В.П., доктор сільськогосподарських наук, професор, завідуючий кафедри фітопатології, Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва
Горяінова В.В., , асистент кафедри фітопатології, Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва
Рубрика Фітопатологія
рік 2016 номер журналу №2, 2016
сторінки 76-80 індекс УДК [632.4:633.11„321„]:632.937
Аннотація У статті наведено результати досліджень ефективності сучасних протруйників в обмеженні розвитку борошнистої роси і септоріозу в умовах Східної частини Лісостепу України. Метою дослідів є вивчення ефективності протруйників, їх вплив на посівні якості, біологічні показники насіння і проростків пшениці ярої, а також вплив на обмеження розвитку хвороб грибної етіології. Результатами наших досліджень встановлено, що крім захисної дії протруйників в боротьбі з насіннєвий інфекцією, вони також підвищують лабораторну схожість і стимулюють ріст проростків - рослини мають добре розвинену кореневу систему. Результати досліджень, отриманих із вивчення ефективності протруйників в захисті від борошнистої роси і септоріозу, свідчать що найвища ефективність була відзначена у фунгіцидної протруйника Сертікор 050 FS, т.к.с. (93,3%) на сорті Спадщина. Технічна ефективність Селест- Топ 312, FS, т.к.с. у всіх варіантах коливалась в межах 41,5-76,7 %, а Максим Стар 025 FS, т.к.с. - 32,1-83,3 %.
Ключові слова борошниста роса, септоріоз, протруйники, посівні якості, етіологія, ефективність