УРОЖАЙНІСТЬ СЕЛЕРИ ЧЕРЕШКОВОЇ ЗА ЗАСТОСУВАННЯ РІЗНИХ ФОРМ ГІДРОГЕЛЮ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Автор(и) Діденко І.А., , аспірант кафедри овочівництва, Уманський національний університет садівництва
Рубрика Овочівництво
рік 2017 номер журналу №2,2017
сторінки 94-97 індекс УДК 631.559:635.53 (477.46)
Аннотація У статті наведено результати досліджень щодо визначення впливу гідрогелю на якісні показники та рівень урожайності селери черешкової. Доведено, що в умовах зростання дефіциту якісної прісної води, актуальними стають розробка і впровадження ресурсо- і енергоощадних, екологічно безпечних технологій, які спрямовані на зниження використання води. Один із способів досягнення цієї мети в овочівництві є додавання гідрогелю в грунт. У ході досліджень було визначено, що більша товарна урожайність спостерігалась у всіх трьох сортах у варіанті досліду застосування гідрогелю у формі гелю: у сорту Монарх урожайність була на рівні 36,8 т/га, що на 4,1 т/га більше, ніж у контролі, у сорту Аніта – 43,5 т/га (+ 5,8 т/га до контролю), у сорту Паскаль – 39,8 т/га (+ 4,6 т/га до контролю).
Ключові слова гідрогель, гель, таблетки, гранули, селера черешковa