Уманський НУС | сьогодні: 27.04.2024

ВИЗНАЧЕННЯ ЩІЛЬНОСТІ ЛЮЦЕРНО-ЗЛАКОВОГО ТРАВОСТОЮ ЗАЛЕЖНО ВІД ВИДОВОГО СКЛАДУ ТА РІВНЯ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Автор(и) Демидась Г.І., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри кормовиробництва, меліорації і метеорології, Національний університет біоресурсів і природокористування України
Пророченко С. С., , , Національний університет біоресурсів і природокористування України
Рубрика Рослинництво
рік 2017 номер журналу №2,2017
сторінки 51-53 індекс УДК 633.2:631.5/.8
Аннотація У статті наведено результати трьохрічних досліджень з вирощування люцерно-злакових травосумішок в умовах Правобережного Лісостепу України. Досліджено вплив видового складу травосумішок, норми висіву люцерно- злакового травостою та норм мінерального живлення на формування щільності ценозів, встановлено найоптимальніші види злакових компонентів, норми висіву люцерни посівної для створення травосумішок із люцерною посівною. Встановлено, що показник щільності люцерно-злакових травосумішок залежав від погодних умов, видового складу травосумішки, норм висіву та удобрення. Найбільшу кількість пагонів 1285шт./м2 забезпечила травосумішка до складу якої входять люцерна посівна, стоколос безостий, пажитниця пасовищна. Суттєвий вплив на щільність травостою забезпечило вплив мінеральних добрив N60P60K90 та стимулятор росту Фумар.
Ключові слова люцерно-злакова травосумішка, видовий склад, удобрення, щільніст