ВПЛИВ АГРОЗАХОДІВ НА ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПШЕНИЦІ ЯРОЇ

Автор(и) Полторецький С.П., доктор с.-г. наук, професор кафедри рослинництва, Уманський національний університет садівництва, Україна
Білоножко В.Я., доктор сільськогосподарських наук, професор, , Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького
Блащук М. І., кандидат с.-г. наук, директор Черкаська ДСГДС, ННЦ “Інститут землеробства” НААН
Яценко А. О., доктор с.-г. наук, професор кафедри рослинництва, Уманський національний університет садівництва
Рубрика Рослинництво
рік 2017 номер журналу №2,2017
сторінки 33-36 індекс УДК 631.5:633.111(049.3)
Аннотація Метою досліджень було оцінити реакцію сортів пшениці ярої на норми мінеральних добрив і строки сівби в умовах нестійкого зволоження центральної частини Правобережного Лісостепу. Польовий, лабораторний і статистичний методи досліджень. Вперше в умовах нестійкого зволоження правобережного Лісостепу України встановлено залежність формування агрофітоценозу та продуктивності пшениці ярої від норми внесених добрив та строку сівби, а також визначено вплив досліджуваних чинників на формування якості зерна. Перевагу слід надавати середньостиглим сортам пшениці ярої, вирощуючи їх на високих фонах мінерального живлення з сівбою в третій декаді березня. З перенесенням строку сівби від оптимально раннього (27 березня) до пізнього (27 квітня) ріст і розвиток рослин усіх досліджуваних сортів, а також оптимальне використання запасів ґрунтової вологи погіршуються. Зменшення такої негативної дії можливе за рахунок оптимізації умов мінерального живлення.
Ключові слова пшениця яра, строк сівби, норма добрива, врожайність, якість зерна