ВПЛИВ БІОПРЕПАРАТУ СТИМПО НА ПРОЦЕСИ ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЙНОСТІ СОРТІВ ПШЕНИЦІ М’ЯКОЇ ОЗИМОЇ

Автор(и) Колесніков М. О., канд. с.-г. наук, доцент кафедри хімії та біотехнологій, Таврійський державний агротехнологічний університет
Євстафієва К. С., , , Таврійський державний агротехнологічний університет
Рубрика Рослинництво
рік 2017 номер журналу №2,2017
сторінки 29-33 індекс УДК 631.811.9; 559.2; 633.111.1
Аннотація У роботі наведено дані впливу регулятору росту рослин біологічного походження Стимпо на ростові процеси та біологічну врожайність пшениці озимої сортів Епоха одеська, Запашна, Фермерка та Статна в умовах Південного степу України. Встановлено, що біорегулятор Стимпо збільшує кількість продуктивних пагонів, сприяє збільшенню маси зерна в колосі, підвищує вихід товарної частини врожаю, що в кінцевому результаті підвищило біологічну врожайність пшениці м’якої озимої. При аналізі двуфакторного досліду частка впливу фактору А (сорт) та взаємодія факторів АВ (А – сорт, В – біопрепарат Стимпо) на врожайність пшениці озимої значно більша, ніж вплив біопрепарату Стимпо (18,73%). Вивчення дії препарату Стимпо на ріст, розвиток та формування урожайності пшениці озимої дасть можливість для реалізації генетичного потенціалу та розробити рекомендацію для впровадження його в агропромислове виробництво.
Ключові слова біопрепарат, Стимпо, пшениця озима м’яка, врожайність, сорт