Уманський НУС | сьогодні: 24.04.2024

ФОРМУВАННЯ ПОТЕНЦІЙНОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ ПЕРСИКА РІЗНИХ СОРТІВ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

Автор(и) Алексєєва О.М., кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, доцент кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного
Бондаренко П.Г., кандидат сільськогосподарських наук, науковий співробітник агротехнологічного сектору, Мелітопольська дослідна станція садівництва імені М.Ф. Сидоренка Інституту садівництва НААН
Рубрика 203 "Садівництво і виноградарство"
рік 2021 номер журналу №2,2021
сторінки 78-83 індекс УДК 664,6+663,9
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2021-2-78-83 (Лінк)
Аннотація Стаття присвячена всебічному дослідженню основних аспектів формування врожайності персика залежно від впливу сортових особливостей та погодних умов років проведення досліджень для коригування основної нормуючої обрізки насаджень. В роботі визначено структуру річного приросту дерев залежно від генотипу сортів та умов року, щільність закладання генеративних бруньок на різних типах приростів, сумарну кількість плодових бруньок на деревах перед уходом в зиму. Виділено сорт Посол миру як той, що має найвищий потенціал продуктивності. В результаті проведених досліджень встановлено, що для отримання запланованого врожаю на рівні 15-20 т/га зі збереженням високої якості плодів, у дерев персика сорту Посол миру під час нормуючої обрізки необхідно видаляти до 70% однорічного приросту, у сортів Кримський феєрверк, Сказка і Редхавен – 60-65% і у сортів Ювілейний Сидоренка та Вір嬬нея – лише 30-40%.
Ключові слова структура річного приросту, диференціація генеративних бруньок, програмування врожайності, персик, сорти