Уманський НУС | сьогодні: 24.04.2024

Анатомо-морфологічні зміни в листках соняшника за комплексної дії гербіциду Фюзилад форте 150 і регулятора росту рослин Радостим

Автор(и) Грицаєнко З.М., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри біології Уманського національного університету садівництва, Уманський національний університет садівництва, Україна
Підан Л.Ф., аспірант, аспірант кафедри біології, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Фізіологія рослин
рік 2015 номер журналу №2, 2015
сторінки 76-80 індекс УДК 581.4:582.998.16:632.954:631.811.98
Аннотація Наведено результати досліджень анатомо-морфологічної будови листкового апарату соняшника. Встано- влено, що за дії досліджуваних препаратів у листковому апараті соняшника відбуваються структурні адаптаційні зміни, які супроводжуються збільшенням або зменшенням кількості клітин на поверхні листкової пластинки. На підставі одержаних даних епідермісу листка, їх розмірів та площі можна констатувати про можливість зменшення фітотоксичного впливу гербіциду за рахунок поєднання його застосування із регулятором росту рослин.
Ключові слова анатомо-морфологічна структура листка, епідерміс, гербіцид, регулятор росту рослин