Сучасний стан сортименту плодових та овочевих культур в Україні

Автор(и) Сиплива Н.О., кандидат біологічних наук, , Український інститут експертизи сортів рослин
Гненна М.О., , старший науковий співробітник, Український інститут експертизи сортів рослин
Кулик М.І., кандидат с.-г. наук, доцент, Полтавська державна аграрна академія
Рубрика Плодівництво
рік 2015 номер журналу №2, 2015
сторінки 66-70 індекс УДК 634/.635(477):631.526.3
Аннотація В статті обґрунтовано необхідність широкого використання вітчизняної селекційно-насінницької роботи овочевих та плодових культур для забезпечення виробника новими, високопродуктивними та адаптованими сортами та гібридами, що мають високі господарсько-цінні показники. Проаналізовано сортимент плодоовочевих культур Державного реєстру рослин придатних до поширення в Україні. Встановлено кількісний та якісний склад сортів плодових та овочевих культур вітчизняної та зарубіжної селекції. В результаті аналізу кількісного складу оновленого сортименту плодових та овочевих культур, внесених до Реєстру за останні п’ять років виявлено, що найбільша кількість сортів плодових культур оновлено у 2011 та 2014 роках, овочевих культур – у 2014-2015 роках. Якісний аналіз сортименту плодових культур придатних для поширення в Україні показав, що переважають сорти Malus domestica Borkh. (21,4 %), Prunus avium L. (21,08 %), Рersica vulgaris Mill. (23,6%), що представлені вітчизняною селекцією. Сортимент овочевих культур придатних для вирощування в Україні у 2011– 2015 роках становить: Brassicaceae – 357 сортів та гібридів, Solanaceaе – 711, Cucurbitaceae – 469, Fabaceae – 72, Alliaceae – 194, Zea mays saccharata – 68.
Ключові слова овочеві культури, плодові культури, реєстр, сорт