Збереженість яблук сорту Ренет Симиренка за післязбиральної обробки інгібітором етилену й імітації торгового обороту

Автор(и) Мельник О.В., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри плодівництва і виноградарства, Уманський національний університет садівництва
Дрозд О.О., кандидат с.-г. наук, старший викладач кафедри технології зберігання і переробки зерна, Уманський національний університет садівництва
Рубрика Первинна обробка продуктів рослинництва
рік 2015 номер журналу №2, 2015
сторінки 24-28 індекс УДК 621.796:634.11.002.71
Аннотація У статті представлені результати досліджень змін товарної якості і природних втрат під час холодильного зберігання і тижневої експозиції за температури 20°С яблук сорту Ренет Симиренка, оброблених 1-метилциклопропеном (1-МЦП) після збирання. Встановлено, що у сприятливі для формування лежкоздатних плодів роки післязбиральна обробка яблук сорту Ренет Симиренка 1-метилциклопропеном на 14,8–86,6 % збільшує вихід стандартної продукції з перевагою вищого товарного сорту та знижує природні втрати. Післязбиральна обробка забезпечує відсутність поверхневого побуріння шкірки (загару), відсутність або в 3,7 раза нижчий рівень втрат від спухання, у 4,5 – від побуріння м’якуша, з тенденцією до зниження втрат від плодової гнилі.
Ключові слова яблука, Ренет Симиренка, Смарт Фреш, зберігання, товарна якість, торгівельний оборот