ФОРМУВАННЯ ЩІЛЬНОСТІ СІЯНИХ АГРОФІТОЦЕНОЗІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ВИДОВОГО СКЛАДУ БАГАТОРІЧНИХ ТРАВ ТА РІВНЯ ЇХ УДОБРЕННЯ

Автор(и) Демидась Г.І., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри кормовиробництва, меліорації і метеорології, Національний університет біоресурсів і природокористування України
Демцюра Ю. В., , аспірант кафедри кормовиробництва, меліорації і метеорології, Національний університет біоресурсів і природокористування України
Рубрика Рослинництво
рік 2016 номер журналу №1, 2016
сторінки 45-48 індекс УДК УДК 631.962.2:57:633.2
Аннотація Висвітлено вплив способів сівби, рівня мінерального удобрення та видового складу багаторічних травосумішок на формування щільності травостою та інтенсивності досягнення ним укісної стиглості. Використано наступні види і сорти трав: люцерна посівна сорту Синюха, очеретянка звичайна сорту Київська, пирій безкореневищний сорту Марусинський, стоколос безостий сорту Арсен, костриця лучна сорту Катріна, грястиця збірна сорту Українка, тонконіг лучний сорту Приєкульський. Вивчено вплив сівби в один рядок та роздільно смугами через 2 рядки. Встановлено, що найбільшу кількість пагонів на 1 м2 забезпечують травосумішки, до складу яких входять люцерна посівна, грястиця збірна та стоколос безостий з тонконогом лучним. Щільність таких травостоїв за внесення повного мінерального удобрення і смугового способу сівби становила 1064–1095 шт./м2.
Ключові слова щільність травостою, видовий склад, рівень удобрення, спосіб сівби