ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ СИДЕРАТІВ У ПЛОДОВИХ НАСАДЖЕННЯХ

Автор(и) Копитко П.Г., доктор с.-г. наук, професор, професор кафедри загального землеробства, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Плодівництво
рік 2016 номер журналу №1, 2016
сторінки 37-42 індекс УДК УДК 634.54:631.559
Аннотація Розглядаються результати динаміки трансформації (розкладання, мінералізації та гуміфікації ) сидеральної маси пшениці озимої, гороху і гірчиці в різних ґрунтах за однакових природних умов садового агрофітоценозу (яблуневий сад на темно-сірому опідзоленому ґрунті впродовж річного періоду. Інтенсивність її процесів залежала від гранулометричного складу, фізико-хімічних і біологічних властивостей досліджуваних ґрунтів, фізичного стану і хімічного складу самої сидеральної маси та гідро-термічних умов у ґрунті саду під час компостування.
Ключові слова сидеральна маса, ґрунт, сад, розкладання, мінералізація, гуміфікація