ПРОДУКТИВНІСТЬ МОЛОДИХ НАСАДЖЕНЬ ТА ЯКІСТЬ ПЛОДІВ ГРУШІ ЗАЛЕЖНО ВІД ГРУНТОВОГО УДОБРЕННЯ Й ПОЗАКОРЕНЕВОГО ПІДЖИВЛЕННЯ

Автор(и) Яковенко Р.В., кандидат с.-г. наук, доцент кафедри плодівництва і виноградарства, Уманський національний університет садівництва
Копитко П.Г., доктор с.-г. наук, професор, професор кафедри загального землеробства, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Плодівництво
рік 2016 номер журналу №1, 2016
сторінки 42-45 індекс УДК УДК 634.13.003.13:631.82
Аннотація Розглянуто результати дослідження продуктивності дерев та якості плодів сорту груші Золотоворітська на підщепі айві А, вирощуваної повторно після розкорчованого старого саду на темно-сірому опідзоленому ґрунті в Правобережному Лісостепу, залежно від застосування позакореневого підживлення азотом сумісно з мікродобривом РЕАКОМ СР-СО на оптимізованому фоні ґрунтового живлення головними макроелементами (рівень NO3 за показниками нітрифікаційної здатності ґрунту доводився до оптимального, вміст К2О був оптимальний і Р2О5 – значно вищий). Таке комплексне удобрення сприяло підвищенню врожайності на 33%, а середня маса і вихід товарних плодів при цьому істотно не змінювались.
Ключові слова груша, удобрення, урожайність, якість, продуктивність