УРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ ПЛОДІВ ГРУШІ ЗА ОПТИМІЗАЦІЇ ҐРУНТОВОГО УДОБРЕННЯ ТА ПОЗАКОРЕНЕВОГО ПІДЖИВЛЕННЯ

Автор(и) Копитко П.Г., доктор с.-г. наук, професор, професор кафедри загального землеробства, Уманський національний університет садівництва, Україна
Петренко С. О., канд. с.-г. наук, , Одеський державний аграрний університет
Слюсаренко В. С., , , Одеський державний аграрний університет
Рубрика Плодівництво
рік 2018 номер журналу №1, 2018
сторінки 72-77 індекс УДК 634.13:631.559:631.8
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2018-1-72-77 (Лінк)
Аннотація Розглянуто результати досліджень про зміни показників плодоношення насадження та товарної якості плодів груші сорту Таврійська на вегетативній підщепі айва ВА-29, вирощуваної на чорноземі звичайному в західному регіоні Південного Степу України, залежно від удобрення нормами добрив, розрахованими за результатами агрохімічних аналізів ґрунту для доведення вмісту К2О в кореневмісному шарі до оптимального рівня за наявності в ньому оптимальних рівнів N-NO3і P2O5 без удобрення. На двох ґрунтових фонах: оптимізованому (з оптимальними рівнями N, P2O5 і К2О) та неоптимізованому (з оптимальними рівнями N і P2O5 та недостатнім вмістом К2О) проводилось дослідження впливу позакореневого підживлення трьома комплексними удобрювальними препаратами: Реаком плюс (сад-город), Вуксал Мікроплант і Біохелат «Плодово-ягідні культури».На оптимізованому фоні ґрунтового живлення дослідних дерев головними макроелементами (NРК) підвищенню їхньої продуктивності найбільше сприяло позакореневе підживлення удобрювальним препаратом Вуксал Мікроплант – урожайність збільшилась на 33,5%, порівняно з її рівнем на неоптимізованому фоні без підживлення. Товарність плодів також була вищою – вихід вищого і першого товарних сортів більший на 6,5%.
Ключові слова груша, сорт Таврійська, удобрення, позакореневе підживлення, оптимальний рівень, урожайність