ПОЄДНАННЯ ПОЗАКОРЕНЕВОГО ПІДЖИВЛЕННЯ МІКРОДОБРИВАМИ З ФУНГІЦИДАМИ ТА ЇХ ВПЛИВ НА БІОЛОГІЧНІ ПАРАМЕТРИ РОСЛИН БУРЯКА СТОЛОВОГО

Автор(и) Овчарук В. І., доктор с.-г. наук, професор, Подільський державний аграрно-технічний університет
Мулярчук О. І., канд. с.-г. наук, , Подільський державний аграрно-технічний університет
М’ялковський Р.О., кандидат с.-г. наук, докторант Подільського державного аграрно-технічного університету, Подільський державний аграрно-технічний університет
Безвіконний П.В., кандидат с.-г. наук, в. о. доцента кафедри плодоовочівництва, лісового і садово-паркового господарства Подільського державного аграрно-технічного університету,
Кравченко В.С., канд. с.-г. наук, , Уманський національний університет садівництва, Україна
Климович Н.М., , , Уманський національний університет садівництва
Рубрика 201 "Агрономія"
рік 2019 номер журналу №1, 2019
сторінки 70-75 індекс УДК 635.11:631.81.095.337:631.559
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2019-1-70-75 (Лінк)
Аннотація Результатами досліджень встановлено, що позакореневе підживлення комплексними мікродобривами сумісно з фунгіцидами вплинули на ріст та розвиток рослин та урожайність коренеплодів буряка столового в умовах Лісостепу Західного. Встановлено, що найбільшу площу листкової поверхні забезпечило позакореневе підживлення мікродобривами АДОБ макро+мікро сумісно з фунгіцидом Імпакт у сорту Гарольд – 61,46 тис. м2/га, а у Кестрел – 73,06 тис. м2/га. Найвищий фотосинтетичний потенціал був у сорту Кестрел у варіанті із позакореневим підживленням АДОБ макро+мікро сумісно з фунгіцидом Імпакт (2,37 млн. м2 x діб/га). Дещо менше значення цього показника відмічено на варіанті із внесенням фунгіциду Топсин М – 2,31 млн. м2 x діб/га, відповідно. Найбільшою урожайністю характеризувався варіант де позакоренево вносили комплексні мікродобрива АДОБ макро+мікро сумісно з фунгіцидами Імпакт та Топсин М при цьому прибавка становила у сорту Гарольд – 20,4% і сорту Кестрел – 21,7% в порівнянні з контролем. Дещо меншою урожайність коренеплодів була при застосуванні мікродобрив Авангард Р Буряк, Інтермаг - буряк та Сані Мікс сумісно з фунгіцидами, а саме 55,50-60,10 т/га у сорту Гарольд та 70,30-73,20 т/га у сорту Кестрел. Загалом же у варіантах із застосування Топсину М розвиток та поширеність хвороби були більш інтенсивними, ніж на варіантах застосування фунгіциду Імпакту, що безсумнівно свідчить про вищу ефективність цього фунгіциду.
Ключові слова буряк столовий, коренеплоди, позакореневе підживлення, сорт, площа листків, фотосинтетичний потенціал.