ІНТЕНСИВНІСТЬ НАКОПИЧЕННЯ Pb У ЛИСТКОВІЙ МАСІ ТА НАСІННІ РОЗТОРОПШІ ПЛЯМИСТОЇ (SILYBUM MARIANUM)

Автор(и) Ткачук О. П., кандидат с.-г. наук, , Вінницький національний аграрний університет
Разанова А. М., , , Вінницький національний аграрний університет
Рубрика 101 "Екологія"
рік 2020 номер журналу №1, 2020
сторінки 109-112 індекс УДК 574.24
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2020-1-109-112 (Лінк)
Аннотація Стаття присвячена вивченню інтенсивності накопичення свинцю у листковій масі та насінні розторопші плямистої за її удобрення різними мінеральними добривами. Показано лікувальні властивості розторопші плямистої та ризики, що можуть виникнути при надходженні в організм людини свинцю. Досліджено інтенсивність накопичення та поглинання свинцю листковою масою і насінням розторопші плямистої за використання різних схем удобрення: аміачних, фосфорних, калійних добрив, їх суміші та без їх застосування. Отримані показники перераховані для встановлення коефіцієнтів накопичення і небезпеки з урахуванням граничнодопустимої концентрації. Доведено, що при застосуванні добрив найменше свинцю накопичується рослинами розторопші плямистої при застосуванні суміші добрив аміачної селітри, суперфосфату простого і калію хлористого. Найбільше накопичення свинцю насінням спостерігається при удобренні розторопші плямистої аміачною селітрою, а листковою масою – калієм хлористим.
Ключові слова свинець, накопичення, розторопша плямиста, Листки, насіння