ЗАЛЕЖНІСТЬ ФРІАБІЛІТИВНОСТІ ПИВОВАРНОГО ЯЧМЕНЮ ЯРОГО ВІД ВПЛИВУ ПОЗАКОРЕНЕВОГО ПІДЖИВЛЕННЯ

Автор(и) Гораш О. С., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри рослинництва, селекції та насінництва, Подільський державний аграрно-технічний університет
Климишена Р. І., кандидат с.-г. наук, , Подільський державний аграрно-технічний університет
Рубрика 201 "Агрономія"
рік 2020 номер журналу №1, 2020
сторінки 6-10 індекс УДК 633.16«321»: 004.12: 631.81
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2020-1-6-10 (Лінк)
Аннотація Мета досліджень полягала у встановленні залежності пивоварної якості ячменю ярого за параметрами фріабілітивності від впливу позакореневого підживлення рослин під час вегетації мікродобривами «Вуксал» на різних фонах мінерального удобрення. За умови дво- та триразового комбінованого позакореневого підживлення рослин ячменю під час вегетації мікродобривами «Вуксал» встановлено покращення показника фріабілітивності на 1,3 – 3,8 %. Ефективність позакореневого підживлення рослин ячменю ярого мікродобривами «Вуксал» залежала від технологічної схеми застосування, тобто від кількості прийомів проведеного агрозаходу за фаз розвитку – кущення, вихід в трубку, цвітіння. При вирощуванні ячменю на фоні мінерального живлення N30P45K45 кращими виявилися варіанти дворазового застосування мікродобрив – «Вуксал Р Мах» 1,5 л/га під час кущення та «Вуксал Grain» 1,5 л/га на початку цвітіння та «Вуксал Grain» 1,5 л/га під час виходу в трубку та «Вуксал Grain» 1,5 л/га на початку цвітіння, де показники фріабілітивності становили 83,3 % та 84,7 %, відповідно. Варіант триразового позакореневого підживлення рослин мікродобривами – «Вуксал Р Мах» 1,5 л/га під час кущення, «Вуксал Grain» 1,5 л/га під час виходу в трубку та «Вуксал Grain» 1,5 л/га на початку цвітіння забезпечив найбільше значення фріабілітивності 85,8 %. На фоні мінерального живлення N60P90K90 також кращими виявилися варіанти дворазового застосування мікродобрив – «Вуксал Р Мах» 2,0 л/га під час кущення та «Вуксал Grain» 2,0 л/га на початку цвітіння та «Вуксал Grain» 2,0 л/га під час виходу в трубку та «Вуксал Grain» 2,0 л/га на початку цвітіння, де показники фріабілітивності становили 82,3 % та 83,1 %, відповідно. Варіант триразового позакореневого підживлення рослин мікродобривами – «Вуксал Р Мах» 2,0 л/га під час кущення, «Вуксал Grain» 2,0 л/га під час виходу в трубку та «Вуксал Grain» 2,0 л/га на початку цвітіння забезпечив найбільше значення фріабілітивності 84,2 %.
Ключові слова ячмінь ярий, мінеральні добрива, мікродобрива, позакореневе підживлення рослин, фріабілітивність