Уманський НУС | сьогодні: 23.04.2024

Стратифікація та схожість насіння сортів смородини золотистої (Ribes Aureum Pursh.)

Автор(и) Красноштан Т.В., аспірант, аспірант кафедри садово-паркового господарства, Уманський національний університет садівництва, Україна
Балабак А. Ф., доктор с.-г. наук, професор кафедри садово-паркового господарства, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Плодівництво
рік 2014 номер журналу №1
сторінки 107-112 індекс УДК 631.53.03:634.724 (477.46)
Аннотація У статті досліджено здатність смородини золотистої сортів Пирятинська, Вишнева, Дружна до розмноження насінням, а також, визначено вплив субстрату та експозиції стратифікації на вихід пророслого насіння в умовах Правобережного Лісостепу України. Визначено кращі субстрати та терміни стратифікації насіння. Аналізуючи результати досліджень, встановлено, що проростання насіння всіх досліджуваних сортів смородини золотистої залежить від субстрату та тривалості стратифікації. Досліджено, що кращими субстратами для пророщування насіння сортів смородини золотистої є пісок, тирса та мох. Ґрунт, перегній та торф, де спостерігався менший відсоток пророслого насіння, вірогідно через недостатню аерацію насіння, недоцільно використовувати як субстрати для стратифікації насіння сортів смородини золотистої. Слід зазначити, що встановлено тенденцію до підвищення виходу пророслого насіння із збільшенням терміну стратифіка- ції для всіх досліджуваних сортів смородини золотистої, а фактор «тривалість стратифікації» мав домінуючий вплив.
Ключові слова стратифікація, субстрат, проростання насіння, смородина золотиста