Адаптивність сортів проса до грунтових особливостей Причорноморського Степу України

Автор(и) Аверчев О.В., доктор с.-г. наук, доцент, директор Інституту післядипломної освіти і дорадництва Херсонського державного аграрного університету, Херсонський державний аграрний університет
Рубрика Рослинництво
рік 2014 номер журналу №2
сторінки 75-80 індекс УДК 633:17
Аннотація Висвітлюються питання реакції сортів проса до засолення, підтоплення ґрунтів та умов живлення на врожайність в пожнивних посівах Причорноморського степу України. За результатами екологічного випробування сортів, що нами вивчались у різні роки, можна вважати, що сорт проса Веселоподолянське 632 є найбільш придатними до вирощування як у вологі, так і сухі роки, на зрошенні та без нього, що підтверджується показником екологічної стійкості – відношенням урожайності у несприятливих умовах до врожайності в оптимальних умовах.
Ключові слова просо, сорт, адаптивність, засоленість ґрунтів, підтоплення ґрунтів, фон живлення, урожайність