Уманський НУС | сьогодні: 23.04.2024

Анатомічна будова рослин сої за інтегрованого застосування гербіциду із рістстимулювальними препаратами

Автор(и) Грицаєнко З.М., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри біології Уманського національного університету садівництва, Уманський національний університет садівництва, Україна
Івасюк Ю.І., , аспірант, Уманський національний університет садівництва
Рубрика Фізіологія рослин
рік 2014 номер журналу №2
сторінки 80-85 індекс УДК 633.34:632.954:661.162.6
Аннотація Представлено результати досліджень з вивчення дії різних норм гербіциду Фабіан (90, 100 і 110 г/га), способів застосування регулятора росту рослин Регоплант (250 мл/т – передпосівна обробка насіння, 50 мл/га – обприскування посівів) та мікробіологічного препарату Ризобофіт (передпосівна обробка насіння – 100 мл/т) на формування анатомічної будови рослин сої. Встановлено, що обробка рослин гербіцидом Фабіан як окремо, так і сумісно з рістрегулятором зумовлює зменшення кількості клітин епідермісу поверхні листка, але при цьому об’єм цих клітин значно збільшується. Досліджено, що передпосівна обробка насіння рістстимулювальними препаратами послаблює негативний вплив гербіциду на рослини сої, що відбувається як за рахунок стимулювальних властивостей препаратів, так і в результаті покращення азотного живлення з боку мікробіологічного препарату, що в цілому сприяє формуванню мезоморфного типу листкового апарату посівів сої.
Ключові слова соя, анатомічна структура, епідерміс, гербіцид, мікробіологічний препарат, регулятор росту рослин