Особливості добору норми висіву для насінницького ценозу проса посівного

Автор(и) Полторецький С.П., доктор с.-г. наук, професор кафедри рослинництва, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Рослинництво
рік 2014 номер журналу №2
сторінки 67-72 індекс УДК 631.53.01:633.17(477.46)
Аннотація Наведено аналітичний огляд вітчизняних і зарубіжних літературних джерел щодо встановлення оптимальних норм висіву насінницьких посівів проса посівного залежно від ґрунтово-кліматичних умов зони вирощування, сортових особливостей та інших чинників. В результаті проведеного аналізу встановлено, що науковці та виробничники й до нині не мають єдиної думки щодо встановлення оптимальної норми висіву для насінницького ценозу проса посівного. Велика кількість повідомлень має значну давнину, виконана за різних регіональних умов, а комплексні дослідження з вивчення впливу норм висіву, способу сівби та погодних умов на формування посівних якостей і врожайних властивостей насіння проса в умовах нестійкого зволоження Правобережного Лісостепу України не проводилися зовсім.
Ключові слова насіння проса, норма висіву, спосіб сівби, посівні якості, врожайні властивості