Активність ризосферної мікробіоти за дії гербіциду та біологічних препаратів у посівах гороху

Автор(и) Грицаєнко З.М., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри біології Уманського національного університету садівництва, Уманський національний університет садівництва, Україна
Оратівська С. А., аспірант, , Уманський національний університет садівництва
Рубрика Мікробіологія
рік 2015 номер журналу №1
сторінки 27-32 індекс УДК 631.466:633.35:632.954:631.811.98
Аннотація Представлено результати наукових досліджень з вивчення дії різних норм гербіциду Пульсар 40 (0,5, 0,75, 1,0 л/га), внесених по сходах окремо та в поєднанні з регулятором росту рослин Біолан 15 мл/га, на активність мікробних угруповань ризосфери гороху, насіння якого перед сівбою було оброблено біологічними препаратами Біолан 20 мл/т та Поліміксобактерин 50 мл/т. Встановлено, що застосування гербіциду з біологічними препаратами виявляє позитивніший вплив на активність ризосферної мікробіоти гороху, ніж його самостійне внесення, а передпосівна обробка насіння гороху сприяє інтенсивнішому розвитку ризосферних мікроорганізмів. Найбільшу кількість грунтових мікроорганізмів відмічено на фоні передпосівної обробки насіння сумішшю біологічних препаратів Біолан (20 мл/т) і Поліміксобактерин (50 мл/т) з наступним обприскуванням посівів гербіцидом Пульсар 40 у нормі 0,5 л/га сумісно з регулятором росту Біолан 15 мл/га. Це свідчить про зниження негативного впливу ксенобіотика на посіви гороху за рахунок стимулювального впливу біологічних препаратів на ризосферну мікробіоту.
Ключові слова ризосфера, мікробіота, горох, гербіцид, біологічні препарати