Дія ретардантів на морфофізіологічні показники, продуктивність та період спокою картоплі

Автор(и) Рогач В. В., кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології, Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського
Попроцька І. В., кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри біології, Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського
Рогач Т. І., кандидат с.-г. наук, старший викладач кафедри біології, Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського
Кур’ята В. Г., доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри біології Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського, Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського
Рубрика Фізіологія рослин
рік 2015 номер журналу №1
сторінки 51-55 індекс УДК [581.1:582.926.2]:661.162.65
Аннотація Встановлено, що застосування ретардантів є високоефективним засобом регуляції росту, морфогенезу, продуктивності картоплі та уповільнення процесів проростання бульб при зберіганні продукції. Внаслідок посилення кущення за дії препаратів збільшувалася кількість листків на рослині, маса сирої та сухої речовини листків та їх площа, що є однією з основних передумов посилення фотосинтетичної активності рослини. Зміни фітометричних і мезоструктурних показників листків та збільшення вмісту хлорофілів за дії препаратів сприяли посиленню фотосинтетичної активності листкового апарату, наслідком чого було підвищення показника чистої продуктивності фотосинтезу та підвищення урожайності культури. Найбільш ефективним було застосування триазолпохідного ретарданту тебуконазолу. Обробка бульб картоплі в період виходу із стану спокою ретардантом паклобутразолом призводила до зменшення інтенсивності проростання, що сприяє збереженню продукції.
Ключові слова картопля європейська (Solanum tuberosum L.), морфогенез, ретарданти, продуктивність, період спокою