Уманський НУС | сьогодні: 24.04.2024

Сільськогосподарське районування - перший крок до збалансованого природокористування в агросфері

Автор(и) Сонько С.П., доктор географічних наук, професор, зав. кафедри екології та безпеки життєдіяльності, Уманський національний університет садівництва
Рубрика Екологія
рік 2015 номер журналу №1
сторінки 106-113 індекс УДК 332.33.004.(477.46)
Аннотація Стаття присвячена методичним і методологічним аспектам сільськогосподарського районування. Роз- глядається залежність екологічного стану агроландшафтів від спеціалізації сільського господарства. Основу формуван- ня спеціалізації сільського господарства Черкаської області складають 9 виробничих типів підприємств з численними підтипами. Результатом виконаного сільськогосподарського районування Черкаської області стало виділення п’яти районів із схожою спеціалізацією. Зроблено аналіз відповідності наявної сільськогосподарської спеціалізації типам природного середовища.
Ключові слова виробничий тип, сільськогосподарський район, агроландшафти, збалансоване природокористування