Симбіотичний стан посівів сої за дії біологічно активних речовин

Автор(и) Івасюк Ю.І., , аспірант, Уманський національний університет садівництва
Карпенко В.П., доктор с.-г. наук, професор, проректор з наукової та інноваційної діяльності, Уманський національний університет садівництва, Україна
Грицаєнко З.М., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри біології Уманського національного університету садівництва, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Мікробіологія
рік 2015 номер журналу №2, 2015
сторінки 13-17 індекс УДК 579.841.3:633.34:631.811.98
Аннотація Представлено результати досліджень з вивчення впливу різних норм гербіциду Фабіан (90, 100 і 110 г/га), способів застосування регулятора росту рослин Регоплант (250 мл/т – передпосівна обробка насіння, 50 мл/га – обприскування посівів) і мікробіологічного препарату Ризобофіт (передпосівна обробка насіння – 100 мл/т) на формування і функціонування симбіотичного апарату рослин сої. Встановлено, що обробка посівів сої різними нормами гербіциду Фабіан окремо і сумішах з регулятором росту рослин Регоплант, як на фоні передпосівної обробки насіння сумішшю Ризобофіту і Регопланту, так і без неї, пригнічує формування бульбочок на коренях рослин. Разом з тим формування їх маси залежить від норм і способів використання досліджуваних препаратів. З’ясовано, що комплексне застосування препаратів стимулює накопичення у бульбочках сої леггемолгобіну.
Ключові слова соя, гербіцид, мікробіологічний препарат, регулятор росту рослин, симбіоз, леггемоглобін