ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ДООБМОЛОТУ КОЛОСОВОГО ВОРОХУ

Автор(и) Пустовіт С.В., кандидат технічних наук, старший викладач, Житомирський національний агроекологічний університет
Котков В.І., кандидат технічних наук, доцент, , Житомирський національний агроекологічний університет
Рубрика Первинна обробка продуктів рослинництва
рік 2016 номер журналу №2, 2016
сторінки 38-41 індекс УДК 631.354.2:632.945:631.811.98:633.16
Аннотація Cтаття присвячена всебічному дослідженню процесу дообмолоту колосового вороху. Разом з вивченням виходу компонентів вороху в камеру колосового шнека зернозбирального комбайна, що подається на повторний обмолот, визначали показники якості роботи очистки, транспортуючих органів і дообмолочувального пристрою. У роботі науково обґрунтовано та доведено, що зі збільшенням завантаження очистки від 1,0 до 6,0 кг/с, спостерігається зниження коефіцієнта сепарації. Встановлення роздільного решета перед дообмолочувальним пристроєм, дозволяє виділити з вороху обмолочене зерно і дрібні домішки, а частинки необмолочених колосків і великі домішки йдуть сходом на повторний обмолот, що зменшить травмування зерна. Перевірка ефективності встановлення роздільного решета показала, що вихід необмолоченого зерна після дообмолочувального пристрою змінюється залежно від завантаження очистки з 1 до 3 %. На основі проведених досліджень розроблено експериментальну установку для дослідження процесу дообмолоту колосового вороху у зернозбиральному комбайні КЗС-9-1 «Славутич».
Ключові слова колосовий ворох, коефіцієнт сепарації, дообмо-лочувальний пристрій, транспортування, коефіцієнт інтенсивності обмолоту колосків