ЯКІСТЬ НАСІННЯ ЦИКОРІЮ КОРЕНЕПЛІДНОГО ЗАЛЕЖНО ВІД ЙОГО ДРАЖИРУВАННЯ

Автор(и) Миколайко В. П., кандидат с.-г. наук, доцент кафедри біології та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Доронін В. А., доктор с.-г. наук, професор, Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України
Кравченко Ю. А., кандидат с.-г. наук, с.н.с., Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України
Доронін В. В., , молодший науковий співробітник Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України
Рубрика Рослинництво
рік 2016 номер журналу №2, 2016
сторінки 61-64 індекс УДК 633.63:631.531.12
Аннотація Наведено результати впливу дражирувальної оболонки на якість насіння сортів цикорію коренеплідного. Дражування насіння цикорію коренеплідного забезпечує істотне збільшення його розмірів як за діаметром, так і за товщиною. Оптимальним є створення оболонки драже масою 100% від маси насіння, що забезпечує отримання дражованого насіння з вирівняністю 87,2% фракції діаметром 1,5–2,5 мм. Але, навіть за нанесення 100% дражирувальної суміші на насіння цикорію коренеплідного зі схожістю до дражування 95% в середньому за трьома сортами порівняно з контролем істотно знижувалися його енергія проростання (на 7%,) та схожість (на 5%). За збільшення маси дражирувальної оболонки до 150-200% ці показники істотно зменшилися як порівняно з контролем, так і з дражованим насіння, де маса драже була 100% від маси насіння.
Ключові слова цикорій коренеплідний, сорт, дражувальна оболонка, маса насінини, схожість, енергія проростання