БОТАНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА АГРОТЕХНОЛОГІЧНІ ЗАХОДИ ВИРОЩУВАННЯ ІНТРОДУКОВАНИХ СОРТІВ ТРОЯНД КОЛЕКЦІЇ КАФЕДРИ САДОВО-ПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА УМАНСЬКОГО НУС

Автор(и) Бровді А. А., , , Уманський національний університет садівництва
Поліщук В.В., доктор с.-г. наук, професор кафедри садово-паркового господарства, Уманський національний університет садівництва, Україна
Величко Ю.А., кандидат с.-г. наук, доцент кафедри садово-паркового господарства, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Садово-паркове господарство
рік 2017 номер журналу №2,2017
сторінки 97-102 індекс УДК 582.711.712:631.51(477.46)
Аннотація Представлено літературний огляд щодо ботанічної характеристики, особливостей вирощування та розмноження типів і сортів троянд роду Rоsа L. в умовах Лісостепу України. Наведено загальну характеристику колекції сортів троянд на дослідних ділянках кафедри садово-паркового господарства Уманського НУС. За літературними джерелами проаналізовано основні представники роду троянда (Rosa L.) і доведено, що зростання попиту на нові сорти різних груп троянд у декоративному садівництві пов’язано, в першу чергу, з необхідністю створення декоративних сортів цієї культури, стійких до хвороб та адаптованих до умов навколишнього середовища. Саме тому, вивчення їх біолого-екологічних особливостей розмноження та вирощування в умовах Лісостепу України має важливе практичне значення у подальшому їх використанні в ландшафтному озелененні територій. Створено і уніфіковано колекцію сортів різних груп троянд на ботанічних ділянках Уманського НУС, які було інтродуковано у різні роки досліджень.
Ключові слова сорти, інтродукція, колекція, троянди флорибунда, чайно-гібридні, патіо, ґрунтопокривні, плетисті, англійські.