Уманський НУС | сьогодні: 23.04.2024

ФОРМУВАННЯ МІКОЦЕНОЗУ КОРЕНЕВОЇ ЗОНИ ГРЕЧКИ ПОСІВНОЇ ЗА ДІЇ САПРОТРОФНОГО ГРИБА CHAETOMIUM COCHLIODES

Автор(и) Копилов Є. П., доктор біол. наук, професор Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН, Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН
Кислинська А. С., , , Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН
Рубрика Мікробіологія
рік 2017 номер журналу №2,2017
сторінки 90-94 індекс УДК 579.264:631.461:633.12
Аннотація Вивчено кількісний і якісний склад грибів чорноземного вилугованого слабоглеюватого легкосуглинкового ґрунту на селі кореневої зони гречки посівної та досліджено вплив на мікоценоз кореневої зони гриба-антогоніста Chaetomium cochliodes 3250 Palliser. Встановлено, що в едафосфері траплялися представники 14, в ризосфері – 8 родів мікроміцетів, з поверхні коренів було виділено гриби родів Rhizopus Ehrenb. (1,9%), Trichoderma Pers (33,6%) та Penicillium Link (43,9%). За використання C. cochliodes 3250 для передпосівної обробки насіння гречки спостерігалось істотне зниження кількості представників родів Fusarium Link, Bipolaris Shoemaker, Alternaria Nees, Aspergillus Tiegh., Cladosporium Corda, які можуть викликати симптоми кореневих хвороб рослин гречки.
Ключові слова мікоценоз, антагоніст, гречка посівна, C. сochliodes 3250