СТРУКТУРА ВРОЖАЮ РІПАКУ ЯРОГО ЗАЛЕЖНО ВІД ШИРИНИ МІЖРЯДЬ ТА НОРМИ ВИСІВУ НАСІННЯ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Автор(и) Єрмакова Л. М., канд. с.-г. наук, доцент, , Національний університет біоресурсів і природокористування України
Пророченко Т. І., , , Національний університет біоресурсів і природокористування України
Рубрика Рослинництво
рік 2017 номер журналу №2,2017
сторінки 53-57 індекс УДК 633.85:631.5
Аннотація Наведено результати досліджень, спрямованих на вивчення та визначення комплексного впливу норм висіву та ширини міжрядь на формування продуктивності рослин ріпаку ярого сорту Сіріус та гібриду Озорно в умовах Правобережного Лісостепу України, а також визначення зв’язків між досліджуваними показниками зі структурними елементами врожаю. Дослідження проводились протягом 2015-2017 рр. в умовах стаціонарної польової сівозміни кафедри рослинництва у ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція». Ґрунти — чорноземи типові (глибокі) малогумусні, грубопилувато-легкосуглинкового механічного складу. Дослідження проводилися з сортом Сіріус та гібридом Озорно. Сівбу проводили сівалками Клен та СЗ-3,6, формуючи різну ширину міжрядь: 12,5, 15,0, 25,0 та 30,0 см з нормою висіву сортів та гібридів 0,8, 1,0, 1,2 та 1,4 млн. схожих насінин на гектар. У результаті проведених нами досліджень встановлено, що в умовах Правобережного Лісостепу України оптимальною шириною міжрядь для сорту Сіріус є 15,0 см з нормою висіву 1,2 млн.сх.нас./га, для гібриду Озорно відповідно 12,5 см та 0,8 млн.сх.нас./га.
Ключові слова ріпак ярий, ширина міжрядь, норма висіву, сорт, гібрид, структура врожаю, маса 1000 насінин