Уманський НУС | сьогодні: 23.04.2024

ФОРМУВАННЯ ПЛОЩІ ЛИСТКОВОГО АПАРАТУ Й УРОЖАЙНОСТІ ПОСІВІВ ГРЕЧКИ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Автор(и) Карпенко В.П., доктор с.-г. наук, професор, проректор з наукової та інноваційної діяльності, Уманський національний університет садівництва, Україна
Притуляк Р.М., кандидат с.-г. наук, доцент кафедри біології, Уманський національний університет садівництва, Україна
Даценко А.А., аспірант, аспірант кафедри біології, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика 201 "Агрономія"
рік 2020 номер журналу №1, 2020
сторінки 17-20 індекс УДК 581.144.4:633:582.665.3:477.4
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2020-1-17-20 (Лінк)
Аннотація У статті висвітлено дослідження комплексної дії різних норм мікробіологічного препарату Діазобактерин та способів використання регулятора росту рослин Радостим (обробка насіння перед сівбою та обприскування посівів) на формування площі листкового апарату й урожайності гречки. Встановлено та науково обґрунтовано можливість застосування мікробного препарату Діазобактерин як окремо, так і в поєднанні з регулятором росту рослин Радостим, за якого значно активізується проходження ключових біологічних процесів у рослинах гречки, зокрема активно формується площа листків рослин, що в цілому зумовлює підвищення урожайності посівів. Доведено, що за комплексного застосування для передпосівної обробки насіння суміші мікробного препарату Діазобактерин у нормах 150–200 мл на гектарну норму насіння з регулятором росту рослин Радостим у нормі 250 мл/т за наступного обприскування по даному фону посівів регулятором росту рослин Радостим у нормі 50 мл/га площа листкового апарату рослин гречки зростає у порівнянні до контролю на 18–22 %, а прибавка врожаю складає 0,41–0,43 т/га.
Ключові слова гречка, площа листкового апарату, урожайність, мікробний препарат, регулятор росту рослин.