Уманський НУС | сьогодні: 23.04.2024

ВПЛИВ СТРУКТУРОВАНОЇ ВОДИ НА ЕНЕРГІЮ ПРОРОСТАННЯ ТА СХОЖІСТЬ НАСІННЯ РЕДЬКИ ПОСІВНОЇ (RAPHANUS SATIVUS L.)

Автор(и) Ткачук О. П., кандидат с.-г. наук, , Вінницький національний аграрний університет
Демчук О. А., , , Вінницький національний аграрний університет
Кравченко В.С., канд. с.-г. наук, , Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика 201 "Агрономія"
рік 2020 номер журналу №1, 2020
сторінки 67-70 індекс УДК 612.393.3:631.53.01:635.15
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2020-1-67-70 (Лінк)
Аннотація Cтаття присвячена актуальності застосування структурованої води в рослинництві. Показано позитивний вплив структурованої води на енергію проростання та схожість насіння редьки посівної. Визначено перспективи використання структурованої води у рослинництві. Виявлено стимулюючий вплив структурованої води на енергію проростання і лабораторну схожість насіння редьки посівної, в порівнянні з їх пророщуванням на звичайній воді на 13-20%. За своїми параметрами структурована вода близька до фізіологічних рідин тканин рослин. Структурована вода складається з великих і малих рідких кристалів (кластерів), підвищує її фізіологічну активність в тканинах рослин, полегшує проникнення води і розчинених в ній іонів через мембрани і клітинні стінки. Застосування структурованої води дозволяє значно заощадити її кількість на полив і підвищити врожайність вирощуваних культур в умовах посухи. Однак, з впровадженням у виробництво ресурсоощадних технологій, зміни режимів поливу з’явилася необхідність вивчення впливу структурованої води на проростання насіння.
Ключові слова вода, структурація, насіння, редька посівна, схожість енергія проростання