Уманський НУС | сьогодні: 24.04.2024

ТОВАРНА ОЦІНКА ЯБЛУК, ОБРОБЛЕНИХ ПІСЛЯ ЗБИРАННЯ 1-МЕТИЛЦИКЛОПРОПЕНОМ

Автор(и) Мельник О.В., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри плодівництва і виноградарства, Уманський національний університет садівництва
Худік Л. М., , , Уманський національний університет садівництва
Рубрика 181 "Харчові технології"
рік 2020 номер журналу №2, 2020
сторінки 83-88 індекс УДК 664.8.037.1 : 634.11
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2020-2-83-88 (Лінк)
Аннотація Стаття присвячена дослідженню товарної якості плодів яблуні ранньозимового строку достигання сортів Кальвіль сніговий і Спартан під час холодильного зберігання за умови їхнього післязбирального оброблення препаратом етиленпригнічуючої дії 1-метилциклопропеном (1-МЦП). У роботі науково обґрунтовано прояви зниження уражень плодів фізіологічними розладами та мікробіологічними захворюваннями під час зберігання. Досліджено рівень природних втрат плодів, технічного браку та відходу продукції. Обраховано темп зниження виходу стандартної продукції та характер його залежності від тривалості зберігання. Встановлено суттєве підвищення у понад 2 рази, порівняно з контролем, виходу стандартної продукції та, зокрема, вищого і першого товарних сортів після шести місяців зберігання обробленої 1-МЦП продукції у поєднанні з істотним зниженням браку, що здійснює вирішальний вплив на величину очікуваного від реалізації яблук прибутку та рівня рентабельності зберігання.
Ключові слова стандартна продукція, фізіологічні розлади, технічний брак, природні втрати, ураження, «загар», побуріння м’якоті, гниль, яблука