ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО УЧЕНОГО-БІОЛОГА, ПРОФЕСОРА СТЕПАНА СТЕПАНОВИЧА КОСТИШИНА

Автор(и) Шинкарук В.Д., доктор філологічних наук, , Національний університет біоресурсів і природокористування України
Григорюк І. П., доктор біологічних наук, професор, Національний університет біоресурсів і природокористування України
Пида С.В., доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри ботаніки та зоології, Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка
Лихолат Ю. В., доктор біологічних наук, , Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
Рубрика Аграрна наука
рік 2022 номер журналу №1, 2022
сторінки 140-142 індекс УДК 57(092)
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2022-1-140-142 (Лінк)
Аннотація 12 квітня 2022 року на 91 році зупинилося серце всесвітньо відомого ученого-біолога, доктора біологічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Академії наук Вищої школи України, дійсного члена Інженерної та Екологічної академій України, почесного доктора права Саскачеванського університету Канади, почесного доктора Сучавського університету «Стефан чел Маре» (Румунія), Почесного Громадянина м. Чернівці та м. Лок-Хейвен (США), екс-ректора Чернівецького національного унверситету імені Юрія Федьковича Степана Степановича Костишина. Народився Степан Степанович 7 лютого 1932 року в селі Звиняч Чорківського району Тернопільської області. З його ім’ям тісно пов’язаний розвиток екології та фізіології рослин як в Україні, так і за її межами. Основна частина біографії Степана Степановича Костишина пов’язана з Чернівецьким національним університетом. У 1955 році закінчив біологічний факультет Чернівецького державного університету (ЧДУ). З 1961 по 1964 рр. навчався в аспірантурі на кафедрі фізіології рослин, в 1965 р. захистив кандидатську дисертацію й працював викладачем на біологічному факультеті. З 1972 по 1987 рік Степан Степанович Костишин працює на посаді проректора з наукової роботи. У 1985 р. С. С. Костишин захищає докторську дисертацію, а через рік отримує вчене звання професора. З 1987 по 2001 рік Степан Степанович Костишин – ректор ЧДУ, а відтак Чернівецького національного унверситету імені Юрія Федьковича. Понад 30 років він керував кафедрами – спочатку біохімії, а з 2002 р. – екології та біомоніторингу. Під його керівництвом захищено 19 кандидатських і 3 докторські дисертації, опубліковано понад 300 наукових статей, 3 монографії, низку навчальних посібників з грифом Міністерства освіти та науки, отримано 6 патентів і свідоцтв на винаходи. С. С. Костишин був одним із засновників Всесоюзної школи «Геном рослин». За вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, багаторічну плідну науково-дослідну, науково-педагогічну й організаційну діяльність Степана Костишина нагороджено орденами «Знак Пошани», «За заслуги» ІІІ (1997) та ІІ (2000) ступенів.
Ключові слова ректор, вчений, викладач, фізіолог рослин, біохімік, еколог, кафедра, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича