Поживний режим ґрунту та врожайність молодих дерев груші за оптимізації мінерального живлення

Автор(и) Копитко П.Г., доктор с.-г. наук, професор, професор кафедри загального землеробства, Уманський національний університет садівництва, Україна
Петришина І.П., аспірант, аспірант кафедри загального землеробства, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Агрохімія
рік 2014 номер журналу №1
сторінки 17-21 індекс УДК 631.445.2:634.13:631.8
Аннотація Розглянуто відомості про оптимізоване мінеральне живлення молодих дерев груші. Удобрення насаджень груші обґрунтовується і здійснюється за рекомендаціями, розробленими на основі досліджень з удобренням яблуні. Однак потреби цих культур у мінеральному живленні значно різняться. Відповідно необхідно досліджувати ці питання безпосередньо в насадженні груші. Такий дослід проводиться в грушевому саду з сортами Конференція та Основ’янська на темно-сірому опідзоленому ґрунті у Правобережному Лісостепу України. Варіанти оптимізованого фону мінерального живлення азотом, фосфором і калієм порівнюються з абсолютним контролем (без удобрення) і виробничим (N90P60K90). Для створення оптимального вмісту в ґрунті доступних для живлення рослин N, P2О5 і К2О розраховувані норми добрив значно менші від рекомендованих (у виробничому контролі). Наведено дані про вміст у різноудобреному ґрунті рухомих сполук елементів живлення і врожайність молодих дерев у варіантах з відповідними рівнями мінерального живлення азотом, фосфором і калієм. Вони істотно більші від показників абсолютного контролю і не відрізняються суттєво від виробничого, де вносяться щорічно значно більші норми добрив.
Ключові слова груша, оптимізація мінерального живлення, удобрення, врожайність