Проблеми розвитку садівництва Росії в умовах мінливого клімату

Автор(и) Ібрагімов К.Х., доктор с.-г. наук, к.ю.н., професор, Заступник директора по науці Комплексного науково-дослідного інституту їм. Х.И. Ібрагімова Російської академії наук, Комплексний науково-дослідний інститут ім. Х.И. Ібрагімова Російської академії наук
Рубрика Плодівництво
рік 2014 номер журналу №1
сторінки 105-107 індекс УДК 634
Аннотація У статті розглядаються проблеми розвитку садівництва в умовах мінливого клімату. Показано зміну деяких господарсько-цінних ознак сортів плодових культур під впливом негативних наслідків зміни клімату. Акцентовано увагу на необхідності невідкладного проведення досліджень по цілому ряду питань, що стосуються перспектив розвитку садівничої галузі. Зроблено важливий висновок про те, що слід мобілізувати генетичний потенціал місцевих сортів, що випливає з теорії циклічного розвитку природи.
Ключові слова садівництво, зміна клімату, циклічність розвитку природи, місцеві сорти, інвазії комах, наукові дослідження, інтродукція сортів