Уманський НУС | сьогодні: 24.04.2024

Формування фотосинтетичного апарату, насіннєва продуктивність та якість олії маку олійного за дії Емістиму С

Автор(и) Поливаний С. В., , асистент кафедри біології, Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського
Кур’ята В. Г., доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри біології Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського, Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського
Рубрика Фізіологія рослин
рік 2015 номер журналу №1
сторінки 43-47 індекс УДК 582.675.5: 661.162.65/66
Аннотація З позицій концепції донорно - акцепторних відносин проаналізовано результати вивчення впливу стимулятора росту емістиму С на морфогенез і продукційний процес маку олійного сорту Беркут. Встановлено, що обробка рослин маку олійного цим препаратом призводила до підвищення росту, формування більш потужного фотосинтетичного апарату і збільшення «запиту» на асиміляти процесами карпогенезу внаслідок посиленого галуження стебла та формування більшої кількості коробочок на рослині. Результатом такої корекції донорно - акцепторних відносин в рослині є підвищення насіннєвої продуктивності культури.
Ключові слова мак олійний (Papaver somniferum), фотосинтетичний апарат, емістим С, продуктивність, морфогенез, вищі жирні кислоти.